Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej właśnie wydało publikację książkową pt. „Każdy ma jakąś pasję. Naszą jest Polska. Studenci dla Rzeczypospolitej 2010-2021” (ISBN 978-83-963881-0-0) w liczbie 300 egzemplarzy. Ma ona formę albumu podsumowującego dekadę działalności Stowarzyszenia. Jej autorami są byli oraz obecni członkowie Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej w tym Prezes Honorowy – Paweł Kurtyka i Członek Honorowy - prof. Przemysław Waingertner.

 

Treść

Treść albumu została podzielona na trzy rozdziały: historia, polityka i gospodarka, 

a także kultura i społeczeństwo. Publikacja zawiera liczne, archiwalne fotografie przedstawiające aktywność Stowarzyszenia na przestrzeni lat. Całość publikacji podsumowuje zamieszczone na końcu kalendarium zawierające opis 305 wydarzeń zorganizowanych przez Stowarzyszenie.

 

Prezentacja

Oficjalne zaprezentowanie albumu będzie miało miejsce podczas konferencji „Przeszłość kontra wizja. Polska oczami młodego pokolenia", która odbędzie się 28 maja 2022 roku w ramach obchodów jubileuszu dekady funkcjonowania Stowarzyszenia. Z tej okazji w czasie konferencji zostanie on również opublikowany w formie elektronicznej na stronie studencidlarp.pl, aby każdy zainteresowany czytelnik oraz działacz trzeciego sektora mógł zapoznać się z wydawnictwem.

  

Komunikat

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Prezesa Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej, Kamila Giery:

 

 Szanowni Państwo,

 

Oddajemy w Państwa ręce Album będący podsumowaniem dekady działalności Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej. Jego tytuł „Każdy ma jakąś pasję, Naszą jest Polska” stanowi również motto Stowarzyszenia. Prezentowana publikacja potwierdza, że wskazane sformułowanie nie jest pustym sloganem, lecz oddaje rzeczywisty charakter aktywności organizacji. Album stanowi zarys dziesięcioletniej działalność Stowarzyszenia oraz wyników pracy jego członków. Ponad trzysta zorganizowanych wydarzeń to owoce podjętych działań. W niniejszej publikacji przedstawiamy przekrój najważniejszych wydarzeń na przestrzeni lat działalności Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej od czasu założenia, przez stan obecny, po przyszłe cele.

 

Album zawiera zaprezentowanie idei, w którą wierzymy oraz to, jak ją realizowaliśmy przez dekadę. Publikacja prezentuje nasze projekty obejmujące tematykę historyczną, społeczną, ekonomiczną oraz kulturalną. Poszczególne opisy wydarzeń zostały sporządzone przez członków Stowarzyszenia, którzy osobiście byli zaangażowani w realizację projektów.

 

Wierzymy, że Album może stanowić inspirację do angażowania się w działalność trzeciego sektora. Ukazujemy w nim szeroki dorobek organizacji pozarządowej, powołanej przez studentów dla studentów. Czynny udział w życiu Stowarzyszenia daje możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a wszystko to przez działanie dla dobra wspólnego, jakim jest Polska.

 

 

Kamil Giera

Prezes Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej

 

 

Album powstał i został wydany w związku z realizacją zadania publicznego pt. "Nowa dekada – nowe wyzwania. Młode pokolenie dla Polski kulturalnej i odpowiedzialnej ekologicznie" finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne