Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

W dniu 24.11 o godzinie 17:00 odbyła się debata pod tytułem "Ekologia na Własnym Podwórku-Rola Gminy w Ochronie Środowiska" w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, który był naszym partnerem w organizacji tego wydarzenia.

Debata rozpoczęła się prezentacją wyników badań, które dotyczyły polityki klimatycznej w jednostkach samorządu terytorialnego, przeprowadzonych przez nasze stowarzyszenie w ramach projektu Młodzieżowy Raport Klimatyczny.

 

W celu zapoznania się z wynikami badania, raport jest dostępny do pobrania pod poniższym adresem:

http://raportymlodziezowe.pl/raport-srodowiskowy/

 

Naszymi gośćmi byli:

Jerzy Bauer - burmistrz Ostrowi Mazowieckiej,

Robert Gołaszewski - burmistrz Łochowa,

Adam Goleński - były przewodniczący Młodzieżowej Rady Klimatycznej

 

Dyskusja dotyczyła tematów ochrony środowiska w jednostkach samorządowych, takich jak:

"Jak zachęcić obywateli do ekologicznych rozwiązań?"

"Korzyści wynikające z ochrony środowiska lokalnego?"

"Czym różni się ochrona środowiska w małych miejscowościach od ochrony w dużych"

 

Debatę prowadził Kamil Jakubowski (Studenci dla Rzeczypospolitej).

 

Dziękujemy! 

 

 

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Edycja 2021/2022 Akademii Skolimowskiej zakończona sukcesem! Podczas czerwcowego zjazdu uczestnicy brali udział w wykładach następujących prelegentów:
 
 
 
Piotr Szefer - Dyrektor Biura Zarządu PZPN, radca prawny, ekspert w zakresie retoryki i wystąpień publicznych.
"Organizacja wydarzeń sportowych"
 
Marcin Olszówka - Dyrektor Departamentu Prawa Konstytucyjnego i Administracyjnego w Rządowym Centrum Legislacji, doktor nauk prawnych.
"Tworzenie prawa w Polsce - praca i funkcjonowanie Rządowego Centrum Legislacji"
 
Andrzej Sotkowski, architekt, parter projektu. Dyskusja o przyszłości, kolacja i integracja.
 
Wieńczący wykład wygłosił Minister Piotr Uściński - sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Przedsiębiorca oraz samorządowiec.
"Polska przyszłości"
 
Kolejna edycja Akademii Skolimowskiej już wkrótce❗
 
----------------------
Projekt dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Podczas Walnego Zebrania w uznaniu ich zasług i podziękowaniu za długotrwałą współpracę podczas realizacji wielu projektów Stowarzyszenia, grono naszych Mentorów - Członków Honorowych i Członków Wspierających powiększyło się o następujące osoby:

Profesor Andrzej Zybertowicz

Doktor Józef Orzeł

Minister Piotr Mazurek

Pani Anna Maziarska

Pan Andrzej Sotkowski

Pan Wiktor Ćwiklik

Portal Blogpress.pl

W drodze głosowania przyznano następującym osobom tytuł Członka Honorowego „Zasłużonego” i odznaczono złotą wpinką za zasługi i wieloletnią działalność na rzecz Stowarzyszenia:

Julia Ciborowska

Kamil Giera

Łukasz Bugara

Za szczególne zaangażowanie w działalność na rzecz Stowarzyszenia srebrną wpinką odznaczony został Adrian Bochenek.

Wyróżnionym odznaczenia wręczał Założyciel oraz Prezes Honorowy Stowarzyszenia - Paweł Kurtyka.

Podczas Walnego Zebrania Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej, które odbyło się 29 maja powołano nowy Zarząd Główny.

Tegoroczne spotkanie miało miejsce dzień po Konferencja "Przeszłość kontra wizja. Polska oczami młodego pokolenia" oraz Bal "Vivat Libertatem!" , które stanowiły uroczystość jubileuszu ponad dekady działalności Stowarzyszenia.

Dziękujemy za ogromną inspirację oraz ciężką pracę włożoną przez poprzedni zarząd pod przewodnictwem Prezesa Zarządu Głównego Kamila Giery i życzymy powodzenia w realizacji działalności statutowej następcom. Sytuacja postpandemiczna z pewnością pozwoli na realizację wielu interesujących nowych projektów organizowanych w ramach oddziałów, jak i całego Stowarzyszenia.

W skład Zarządu Głównego siódmej kadencji wchodzą następujące osoby:

Adrian Bochenek - Prezes Zarządu Głównego

Alicja Król – Wiceprezes, wiceprezes oddziału poznańskiego

Krzysztof Kiśluk - Skarbnik

Maksymilian Kruszewski - Sekretarz, prezes oddziału krakowskiego

Łukasz Bugara - Członek zarządu

Kamil Giera - Członek zarządu

Bartłomiej Król - Członek zarządu, prezes oddziału warszawskiego

Marcin Witkowski – Członek zarządu, wiceprezes oddziału krakowskiego

Agata Mieczkowska  - Członek zarządu, prezes oddziału toruńskiego

Do składu Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia dołączyła Julia Ciborowska

 

Szanowni Państwo

Z ogromną dumą pragniemy zaprezentować naszą wyjątkową publikację pt. "Każdy ma jakaś pasję. Naszą jest Polska. Studenci dla Rzeczypospolitej 2010-2021".

Ma ona formę albumu podsumowującego dekadę działalności Stowarzyszenia. Jej autorami są byli oraz obecni członkowie Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej w tym Prezes Honorowy – Paweł Kurtyka i Członek Honorowy - prof. Przemysław Waingertner.

 

Treść

Treść albumu została podzielona na trzy rozdziały: historia, polityka i gospodarka, a także kultura i społeczeństwo. Publikacja zawiera liczne, archiwalne fotografie przedstawiające aktywność Stowarzyszenia na przestrzeni lat. Całość publikacji podsumowuje zamieszczone na końcu kalendarium zawierające opis 305 wydarzeń zorganizowanych przez Stowarzyszenie.

Już teraz album dostępny jest cyfrowo dla wszystkich czytelników.

 

W celu zobaczenia całej publikacji prosimy kliknąć na okładkę albumu znajdującą się poniżej:

Album powstał i został wydany w związku z realizacją zadania publicznego pt. "Nowa dekada – nowe wyzwania. Młode pokolenie dla Polski kulturalnej i odpowiedzialnej ekologicznie" finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Zakończyliśmy przedostatni zjazd Akademii Skolimowskiej. Majowymi prelegentami byli:
 
Dr Józef Orzeł, wykład „Polska racja stanu w obliczu wojny na Ukrainie”
Założyciel Klubu Ronina, polityk, filozof i ekonomista, poseł na Sejm I kadencji, przewodniczący Rady do Spraw Cyfryzacji, działającej przy ministrze cyfryzacji.
 
Dr Katarzyna Obłąkowska, socjolog SGH – „Polityka budowania narodu”
 
Redaktor Nathaniel Garstecka, Tygodnik Solidarność – „Przyszłość Europy. Druga tura wyborów we Francji”
 
Minister Tomasz Rzymkowski - „Znaczenie wartości we współczesnym świecie - misja Polski”
Prawnik i polityk, doktor nauk prawnych, poseł na Sejm VIII i IX kadencji, wiceminister edukacji oraz pełnomocnik rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego.
 
Projekt dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Studenci dla Rzeczypospolitej mają zaszczyt zaprosić wszystkich przyjaciół i sympatyków stowarzyszenia na uroczysty Bal "Vivat Libertatem!" z programem artystycznym, który odbędzie się dnia 28 maja 2022 r. o godzinie 20:00 w salonach Pałacu Prymasowskiego (Hotel Bellotto) przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

Bal „Vivat Libertatem!” z programem artystycznym ma na celu przypomnienie dawnych tradycji balowych oraz polskiej kultury i sztuki. W programie balu przewidziana jest bowiem część artystyczna w formie koncertu, w trakcie której zaprezentowane zostaną arie operowe Stanisława Moniuszki, utwory klasyczne polskich kompozytorów oraz tańce narodowe i salonowe, królujące niegdyś na salach balowych. Program artystyczny nawiązywać będzie do rozpoczętej 200 lat temu epoki romantyzmu w Polsce. Utwory wykonają dla Państwa studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, zaś w tańcu zaprezentują się tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Nawiązując do tradycji, bal rozpocznie wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego oraz polonez. W dalszej części balu zaprosimy Państwa do walca kotylionowego oraz kadryla.

Ideą i wartością, którą chcemy podkreślić podczas balu, jest wolność, którą uważamy za jedną z głównych cech polskości. Nazwa balu ma przypominać odzyskaną przed stu laty niepodległość i wielką radość towarzyszącą Polakom w II RP, a także o tym, jak bardzo powinniśmy dziś cenić obecnie posiadaną wolność, gdyż tak łatwo można ją utracić.

W tym duchu pragniemy wspólnie z Państwem celebrować nasz Jubileusz - dziesięciolecie działalności stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej.

 

PROGRAM BALU "VIVAT LIBERTATEM!"

 

▪️ 19:30 - 20:00 – Rejestracja uczestników

▪️ 20:00 - 20:15 – Część oficjalna

▫️ Otwarcie balu

▫️ Odśpiewanie Hymnu Narodowego

▫️ Przedstawienie idei balu, programu części artystycznej, artystów

▪️ 20:15 - 21:00 – Część artystyczna

▫️ Utwory klasyczne polskich kompozytorów

▫️ Arie operowe Stanisława Moniuszki

▫️ Tańce narodowe i salonowe

▪️ 21:00 – 21:10 – Polonez

▪️ 21:10 – 04:00 – Część nieoficjalna

▫️ Walc kotylionowy

▫️ Kadryl

▫️ Muzyka na żywo

▫️ Kolacja bufetowa

 

 

Organizator: Studenci dla Rzeczypospolitej

Partnerzy:

Fundacja im. Janusza Kurtyki

Portal Blogpress.pl

____________________________________

Bal jest częścią zadania publicznego „Nowa dekada – nowe wyzwania. Młode pokolenie dla Polski kulturalnej i odpowiedzialnej ekologicznie” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Studenci dla Rzeczypospolitej mają zaszczyt zaprosić wszystkich przyjaciół i sympatyków stowarzyszenia na uroczysty Bal "Vivat Libertatem!" z programem artystycznym, który odbędzie się dnia 28 maja 2022 r. o godzinie 20:00 w salonach Pałacu Prymasowskiego (Hotel Bellotto) przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

Bal „Vivat Libertatem!” z programem artystycznym ma na celu przypomnienie dawnych tradycji balowych oraz polskiej kultury i sztuki. W programie balu przewidziana jest bowiem część artystyczna w formie koncertu, w trakcie której zaprezentowane zostaną arie operowe Stanisława Moniuszki, utwory klasyczne polskich kompozytorów oraz tańce narodowe i salonowe, królujące niegdyś na salach balowych. Program artystyczny nawiązywać będzie do rozpoczętej 200 lat temu epoki romantyzmu w Polsce. Utwory wykonają dla Państwa studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, zaś w tańcu zaprezentują się tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Nawiązując do tradycji, bal rozpocznie wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego oraz polonez. W dalszej części balu zaprosimy Państwa do walca kotylionowego oraz kadryla.

Ideą i wartością, którą chcemy podkreślić podczas balu, jest wolność, którą uważamy za jedną z głównych cech polskości. Nazwa balu ma przypominać odzyskaną przed stu laty niepodległość i wielką radość towarzyszącą Polakom w II RP, a także o tym, jak bardzo powinniśmy dziś cenić obecnie posiadaną wolność, gdyż tak łatwo można ją utracić.

W tym duchu pragniemy wspólnie z Państwem celebrować nasz Jubileusz - dziesięciolecie działalności stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej.

 

PROGRAM BALU "VIVAT LIBERTATEM!"

 

▪️ 19:30 - 20:00 – Rejestracja uczestników

▪️ 20:00 - 20:15 – Część oficjalna

▫️ Otwarcie balu

▫️ Odśpiewanie Hymnu Narodowego

▫️ Przedstawienie idei balu, programu części artystycznej, artystów

▪️ 20:15 - 21:00 – Część artystyczna

▫️ Utwory klasyczne polskich kompozytorów

▫️ Arie operowe Stanisława Moniuszki

▫️ Tańce narodowe i salonowe

▪️ 21:00 – 21:10 – Polonez

▪️ 21:10 – 04:00 – Część nieoficjalna

▫️ Walc kotylionowy

▫️ Kadryl

▫️ Muzyka na żywo

▫️ Kolacja bufetowa

 

Dress code: black tie / stroje balowe /

 

Obowiązują zapisy poprzez formularz:

https://forms.gle/RtBQba9Zs9V48SLr9

Rejestracja trwa do 22 maja 2022 r.

Bilety:

- młodzież 18-28 lat: 80 zł

- dorośli: 150 zł

 

Kontakt:

Julia Ciborowska

Koordynator Jubileuszu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 663 271 935

Bartłomiej Król

tel. 732 980 900

 

W tym samym dniu odbędzie się również Konferencja “Przeszłość kontra wizja. Polska oczami młodego pokolenia” - link do wydarzenia i zapisów: https://www.facebook.com/events/388608013179954/

Konferencja i Bal stanowią łącznie uroczystość Jubileuszu Dziesięciolecia stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej. Wydarzenia odbędą się dnia 28 maja 2022 r. w godzinach 9:00 - 16:00 (konferencja) oraz 20:00 - 04:00 (bal) w Pałacu Prymasowskim (Hotel Bellotto) przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

Zapraszamy!

____________________________________

Organizator: Studenci dla Rzeczypospolitej

Partnerzy:

Fundacja im. Janusza Kurtyki

Portal Blogpress.pl

____________________________________

Bal jest częścią zadania publicznego „Nowa dekada – nowe wyzwania. Młode pokolenie dla Polski kulturalnej i odpowiedzialnej ekologicznie” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

____________________________________

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej powstało w 2010 roku z inicjatywy Pawła Kurtyki i jest jedną z największych organizacji zrzeszających młodzież akademicką w Polsce. Naszym celem jest krzewienie nowoczesnego patriotyzmu i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy zainteresować młodych ludzi życiem publicznym, rozwijać świadomość polityczną, gospodarczą, historyczną, a także zwiększać świadomość istnienia potrzeby ochrony dziedzictwa kulturowego i dbałości o dobro wspólne, jakim jest Polska. Przez 12 lat działalności organizacja zrealizowała ponad 300 wydarzeń i innych inicjatyw związanych z jednej strony z poznawaniem polskiej historii i kultury, a z drugiej z tematyką współczesną, podejmując kwestie spraw istotnych dla Rzeczypospolitej i jej młodego pokolenia w duchu zrównoważonego rozwoju oraz międzypokoleniowej troski o dobro kraju. Działalność stowarzyszenia została doceniona przez wiele osób publicznych i ekspertów, z którymi podejmowano współpracę przy wielu z prowadzonych inicjatyw, o czym świadczy liczne grono Członków Honorowych, wśród których są m.in. Piotr Gliński, Filip Musiał, Andrzej Nowak, Paweł Soloch oraz Jan Żaryn.

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej ma zaszczyt zaprosić na konferencję organizowaną w ramach Jubileuszu naszego dziesięciolecia, pod tytułem:

“Przeszłość kontra wizja. Polska oczami młodego pokolenia”.

 

📅 28 maja 2022 r.

⌚️ 9:00 - 16:00

🏛 Pałac Prymasowski (Hotel Bellotto), ul. Senatorska 13/15 w Warszawie

 

Podczas konferencji poruszymy zagadnienia z obszarów, które uważamy za istotne w perspektywie obecnej dekady. Skoncentrowaliśmy się na trzech blokach tematycznych: geopolityce, kulturze i historii oraz środowisku. W debatach zasiądą obok ekspertów w danych dziedzinach również przedstawiciele młodego pokolenia.

Konferencja jest też okazją do podsumowania 12 lat działalności stowarzyszenia.

Tytułowa przeszłość kontra wizja jest motywem całej konferencji; czerpiąc naukę z historii, chcemy odważnie patrzeć w przyszłość.

 

HARMONOGRAM KONFERENCJI:

 

▪️ 09:00 - 10:15 – Część oficjalna

- Otwarcie konferencji i przemówienia

- Prezentacja albumu pamiątkowego pt. „Każdy ma jakąś pasję. Naszą jest Polska!”

- Ceremonia nadania odznaczeń honorowych

▫️ 10:15 - 10:30 - Przerwa kawowa

▪️ 10:30 - 12:00 - Panel I: „Miejsce Polski w układzie sił - scenariusze geopolityczne na najbliższą dekadę”

▫️ 12:00 - 12:30 - Przerwa kawowa

▪️ 12:30 - 14:00 - Panel II: „Rola kultury i historii w kształtowaniu młodego pokolenia”

▫️ 14:00 - 14:30 - Przerwa kawowa

▪️ 14:30 - 16:00 - Panel III: „Polska w obliczu kryzysu klimatycznego - rola administracji rządowej i samorządowej w ochronie środowiska”

 

‼️ Obowiązują zapisy poprzez formularz: ⤵️

https://forms.gle/RtBQba9Zs9V48SLr9

Rejestracja trwa do 22 maja 2022 r.

Wstęp wolny.

 

Kontakt:

Julia Ciborowska

Koordynator Jubileuszu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 663 271 935

Bartłomiej Król

tel. 732 980 900

 

📢 Po konferencji zapraszamy na uroczysty Bal "Vivat Libertatem!" z programem artystycznym - link do wydarzenia i zapisów: https://www.facebook.com/events/390028119806019

🎉 Konferencja i Bal stanowią łącznie uroczystość Jubileuszu Dziesięciolecia stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej. Wydarzenia odbędą się dnia 28 maja 2022 r. w godzinach 9:00 - 16:00 (konferencja) oraz 20:00 - 04:00 (bal) w Pałacu Prymasowskim (Hotel Bellotto) przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

🌐 Konferencja będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Blogpressportal.

Zapraszamy!

____________________________________

Organizator: Studenci dla Rzeczypospolitej

Partnerzy:

Fundacja im. Janusza Kurtyki

Portal Blogpress.pl

____________________________________

Konferencja jest częścią zadania publicznego „Nowa dekada – nowe wyzwania. Młode pokolenie dla Polski kulturalnej i odpowiedzialnej ekologicznie” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

____________________________________

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej powstało w 2010 roku z inicjatywy Pawła Kurtyki i jest jedną z największych organizacji zrzeszających młodzież akademicką w Polsce. Naszym celem jest krzewienie nowoczesnego patriotyzmu i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy zainteresować młodych ludzi życiem publicznym, rozwijać świadomość polityczną, gospodarczą, historyczną, a także zwiększać świadomość istnienia potrzeby ochrony dziedzictwa kulturowego i dbałości o dobro wspólne, jakim jest Polska. Przez 12 lat działalności organizacja zrealizowała ponad 300 wydarzeń i innych inicjatyw związanych z jednej strony z poznawaniem polskiej historii i kultury, a z drugiej z tematyką współczesną, podejmując kwestie spraw istotnych dla Rzeczypospolitej i jej młodego pokolenia w duchu zrównoważonego rozwoju oraz międzypokoleniowej troski o dobro kraju. Działalność stowarzyszenia została doceniona przez wiele osób publicznych i ekspertów, z którymi podejmowano współpracę przy wielu z prowadzonych inicjatyw, o czym świadczy liczne grono Członków Honorowych, wśród których są m.in. Piotr Gliński, Filip Musiał, Andrzej Nowak, Paweł Soloch oraz Jan Żaryn.

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne