Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

Akademia Skolimowska 2021 zakończona powodzeniem!

 

W miniony weekend konstanciński dom ugościł uczestników ostatniego zjazdu projektu. Rozdział kończący szkolenie medialne Pana Wiktor Ćwiklik - Proset składał się z intensywnego ćwiczenia technik obrony własnego stanowiska w dyskusji telewizyjnej. Uczestnicy mierzyli się z rolą gościa oraz dziennikarza w studio. Kolejny punkt to zmodyfikowana debata oksfordzka – skupiona na utrwalaniu poznanych wcześniej technik medialnych. W rozwoju karier absolwentów pomoże również, pozyskana podczas szkolenia, wiedza psychologiczna na temat funkcjonowania podświadomości w kryzysowych sytuacjach oraz umiejętność odpowiedniego nastawienia umysłu przed rozpoczęciem nowej drogi zawodowej czy otworzeniem własnej działalności. Niedzielna poranna debata z Prezesem Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa – Panem Mikołajem Pisarskim wzbudziła duże zainteresowanie Skolimowiaków. Aktywnością wykazała się zdecydowana większość słuchaczy - w wyniku licznych pytań i odniesień spotkanie przedłużone zostało prawie o godzinę! Tematy finansowe nie są polskiej młodzieży obce i to w dużej mierze zasługa popularyzatorów wiedzy ekonomicznej, takich jak Instytut Misesa.

 

Ogromnie dziękujemy wszystkim prelegentom za udział w Akademii Skolimowskiej 2021. Przekazana wiedza i umiejętności, kształtują nowych liderów i nowe osobowości, a spotkanie z inspirującymi gośćmi motywuje młode osoby do ciężkiej pracy dla społeczeństwa. Gratulacje dla wszystkich tegorocznych uczestników. Życzymy powodzenia w dalszej działalności, karierze oraz życiu prywatnym. Mamy nadzieję, że wartości wyniesione ze skolimowskiego domu kształtować będą Wasze charaktery, a znajomości zawarte podczas projektu przerodzą się w długotrwałe i obfite relacje. Dopisując do listy absolwentów Akademii kolejnych ambitnych, otwartych i inteligentnych ludzi, z optymizmem patrzymy w przyszłość naszego kraju.

 

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji BGK

Szkolenie medialne Akademii Skolimowskiej wchodzi na ostatnią prostą!

 

21-23 maja to dni trzeciego zjazdu, podczas którego - po raz pierwszy wyłącznie w formie stacjonarnej - uczestnicy szlifowali swoje umiejętności medialne oraz powiększali wiedzę energetyczno-klimatyczną. W sobotę Pan Wiktor Ćwiklik poprowadził warsztaty z zakresu wystąpień przed kamerami w formie szybkich i niewygodnych pytań od dziennikarzy, tzw. „setek” oraz telewizyjnych debat eksperckich. Całość odbywała się w świetle monetyzacji własnej marki, a także wdrażania w życie pomysłów na własną karierę.

 

Niedzielny poranek zajął wykład Pana dr. inż. Jerzego Majchra. Uczestnicy uzyskali mnóstwo konkretnych statystyk i wyliczeń na temat OZE i energii jądrowej oraz ich wpływu na kwestię bezpieczeństwa energetycznego kraju. Kolejnym tematem były rozważania o kierunkach w jakich rozwijać może się polski „Zielony Ład”, a także sesja pytań i odpowiedzi.

 

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji BGK

Drugi zjazd Akademii Skolimowskiej już za nami!

 

Rozpoczęliśmy go w piątkowy wieczór, który był dla uczestników czasem zapoznawczym, ale także pełnym intensywnych dyskusji o sprawach bieżących, z którymi mierzy się na co dzień nasze społeczeństwo.

 

Ciągle musimy dostosowywać się do ograniczającej ilość uczestników w konstancińskiej willi trudnej sytuacji epidemicznej, lecz wymuszona forma hybrydowa nie wpłynęła negatywnie na jakość i merytorykę trwającego całą sobotę szkolenia medialnego Pana Wiktora Ćwiklika. Tym razem wiodącymi tematami były: autoprezentacja, monetyzacja własnej marki oraz wystąpienia publiczne. Uczestnicy mieli także okazję wykonać ćwiczenia przed kamerą związane z kierunkiem ich przyszłego rozwoju zawodowego, analizowane później przez prowadzącego. Na tej prelekcji nasze kształcenie jednak się nie kończy, gdyż stworzona przez Pana Wiktora internetowa baza materiałów posłuży nam za notatki do nauki przed kolejnym zjazdem.

 

Późny wieczór przebiegł ponownie na merytorycznych dyskusjach, integracji oraz grze w szachy.

 

Niedzielny poranek to wykład Pana Kajetana Rajskiego, redaktora naczelnego Kwartalnika „Wyklęci”, na temat współczesnego patriotyzmu, jego roli w nowoczesnym społeczeństwie oraz metod wcielania w życie własnych wartości. Po sesji pytań od uczestników, zjazd zakończyliśmy nagraniem spotu z okazji uchwalenia „Konstytucji 3 maja”.

 

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji BGK

W dniach 10 i 11 kwietnia odbył się pierwszy zjazd kolejnej edycji Akademii Skolimowskiej.

Z uwagi na obowiązujące przepisy bezpieczeństwa na miejscu mogły przebywać się tylko 5 osób, pozostali uczestniczyli w formie zdalnej.

Pierwszego dnia przeprowadzone zostało szkolenie z zakresu wystąpień publicznych oraz budowania marki osobistej. Prelegentem był Pan Wiktor Ćwiklik, który zawodowo zajmuje się profesjonalnym mentoringiem merytorycznym. Jest założycielem Akademii oraz właścicielem firmy Proset Professional Partner.

W niedziele, na zakończenie zjazdu, przeprowadzona została dyskusja pomiędzy uczestnikami akademii na tematy polityki młodzieżowej. Wspólnie zastanawialiśmy się nad zagadnieniami takimi jak system edukacji czy polityka społeczna względem młodego pokolenia. To był zdecydowanie bardzo produktywny i owocny weekend dla wszystkich członków Akademii.

 

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji BGK

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej przy współpracy z Fundacją im. Jacka Maziarskiego pragnie z dumą ogłosić rozpoczęcie procesu rekrutacji na wiosenną edycję Akademii Skolimowskiej. Akademia Skolimowska to projekt stanowiący kontynuację inicjatywy, zapoczątkowanej w 2011 roku przez Fundację Jacka Maziarskiego. Przedsięwzięcie może poszczycić się 10-letnią tradycją, co czyni ją jedną z najstarszych akademii liderów w Polsce.

Inicjatywa ma za zadanie kształcić przyszłych przywódców służby publicznej. Projekt polega na cyklicznych zjazdach studentów oraz absolwentów uczelni wyższych w celu edukowaniu ich w zakresie działania poszczególnych sektorów państwa, a także krzewieniu postaw patriotycznych i propaństwowych. Głównym celem Akademii jest rozwój intelektualny uczestników projektu poprzez zdobycie konkretnych umiejętności oraz specjalistycznej wiedzy. Umożliwi to uczestnikom budowanie potencjału sektora pozarządowego i kompetencji na współczesnym rynku pracy. Beneficjenci projektu odbędą kompleksowe szkolenia z zakresu autoprezentacji, dobierania odpowiednich argumentów w dyskusji, oraz umiejętności wystąpień publicznych (panowanie nad stresem, odpowiednia postawa, ton głosu, itp.). Szkolenie zostanie zrealizowane w formie interaktywnych warsztatów.

Rejestracji można dokonać przy pomocy formularza umieszczonego na stronie: https://forms.gle/qVNJVHFTvLrf615q6

Zgłoszenia można wysyłać do 23 marca 2021 roku.

 

Harmonogram rekrutacji:

15-23 marca – I etap rekrutacji

26-31 marca – II etap rekrutacji

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji BGK

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Adres korespondencyjny:
ul. św. Filipa 23/3, 31-150 Kraków

WWW.STUDENCIDLARP.PL

Adres korespondencyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem "do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne