Prezes:       Alicja Król

Kontakt:     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

 

W szeregach oddziału poznańskiego są zarówno studenci kierunków humanistycznych, jak i ścisłych; sympatycy partii chadeckich, jak i liberalnych; są wśród nas harcerze, członkowie grup rekonstrukcyjnych, działacze akademickich kół naukowych. Obecnie do oddziału należy ok. 10 osób. Tym, co nas łączy, jest przekonanie, że zbudowanie Rzeczypospolitej naszych marzeń jest możliwe. Jako Wielkopolanie jesteśmy przekonani, że cel ten można osiągnąć tylko opierając się na idei pracy organicznej i codziennym wysiłku na rzecz dobra wspólnego.

Oddział istnieje od lutego 2014. Do naszych inicjatyw należą m.in. lekcje najnowszych dziejów Polski dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które stanowią uzupełnienie programu nauczania historii. Ponadto w ramach otwartych spotkań mieliśmy zaszczyt gościć profesora Antoniego Dudka, profesora Marka Kornata i redaktora Rafała Ziemkiewicza.

 

Od 2016 uświetniamy karnawał balem patriotycznym, który ma na celu przypomnienie ideałów II Rzeczpospolitej oraz integrację poznańskiego środowiska młodych patriotów. Bierzemy czynny udział w pracach Wielkopolskiego Komitetu Upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych i należymy do grona organizatorów obchodów święta 1 marca w Poznaniu. Oprócz wsparcia oficjalnej części dwukrotnie już przygotowaliśmy dla Poznaniaków akcję „Namioty Wyklętych” na Placu Wolności.

Z energią popieramy wartościowe inicjatywy. Współorganizowaliśmy i braliśmy udział w m.in. Marszu Pileckiego czy Marszu Wielkopolskiej Prawicy z okazji 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca’56. Czynnie uczestniczyliśmy w Chrześcijańskim Kongresie Społecznym, który odbył się w marcu 2016 w Poznaniu. Rok wcześniej, w wakacje, członkowie naszego oddziału brali udział w wyprawie Wołyń 2015 - Recordatio, organizowanym przez lubelską Fundację Niepodległości.

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne