Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

STUDENCI DLA RZECZYPOSPOLITEJ

Fundamenty

Pochodzimy z różnych środowisk, szkół i uczelni. Pracujemy w różnych miejscach, mamy różne zainteresowania i doświadczenia życiowe. Czasem odmienne przekonania polityczne oraz wizje świata. Łączy nas to, że swoje życie wiążemy z Polską.

Odwołujemy się do najlepszych tradycji naszej historii i stale obecnego w nich, a dziś zapominanego - pojęcia służby państwowej. Bliskie są nam ideały niepodległościowych powstań, walki o zachowanie narodowej kultury, odrodzonego państwa polskiego, bohaterstwa czasów wojny i oporu wobec komunistycznego zniewolenia. Jednocześnie z młodzieńczą ciekawością obserwujemy i czerpiemy inspiracje z doświadczeń innych państw i narodów.

Deklarując wiarę w Boga, podnosimy sztandar wartości chrześcijańskich towarzyszących nam Polakom od początku dziejów. To one są źródłem prawdy, do której chcemy dążyć.

Misja

Naszym celem jest krzewienie nowoczesnego patriotyzmu i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy zainteresować młodych ludzi życiem publicznym, rozwijać świadomość polityczną, gospodarczą i historyczną.

Plany

Jak wielu przed nami my również mamy marzenie. Chcemy silnej Rzeczypospolitej, rozwijającej się gospodarki, świadomych obywateli, mężów stanu w ławach parlamentarnych, debaty naukowej nieskrępowanej modą ani poprawnością polityczną. To jest nasz cel - pewnego dnia obudzić się w takiej Polsce.

W Rzeczypospolitej naszych marzeń.

 

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne