Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

 

 

Prezes:                     Kamil Jakubowski

Kontakt:                   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Historia oddziału warszawskiego rozpoczęła się na przełomie listopada i grudnia 2012 roku. Wtedy to kilkoro studentów z różnych wiodących stołecznych uczelni postanowiło zaangażować się w działalność na rzecz umiłowanego przez konserwatystów dobra wspólnego. Na początku działalności oddział liczył 6 osób, dzisiaj ta liczba wzrosła do około 20. Ta liczba z pewnością nie jest ostateczna i wciąż wierzymy, że rozbudujemy swoje struktury. Ojcowie założyciele przeszli na zasłużoną emeryturę, spełniając się dziś naukowo, zawodowo i społeczno-politycznie. Od 2015 roku w naszym stowarzyszeniu pojawiły się nowe osoby, które przejęły insygnia władzy. 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego młodzi studenci obok zmagania się z codzienną, szaro-różową rzeczywistością postanowił zaangażować się w działalność organizacji?

Otóż każde z nas stoi na stanowisku, że wolność i niepodległość nie są dane raz na zawsze, a patriotyzm to nie mityczne słowo towarzyszące powieściom „ku pokrzepieniu serc”, lecz ponadczasowa wartość, której różne wymiary powinny być obecne na każdym etapie życia narodu. Stolica jest też niestety świetnym przykładem, jak bardzo Polska potrzebuje świeżej krwi- to tutaj wszelkie patologie widać gołym okiem, a cały kocioł polityczny z Warszawy wypływa i wraca jak bumerang ze zdwojoną siłą. Stąd nasza determinacja i wiara w powstrzymanie procesów degeneracji oraz przyczynienie się do odtworzenia w naszej Ojczyźnie elity politycznej i intelektualnej. Zapraszamy do Warszawy!

       

 

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne