Już w najbliższą sobotę warsztaty pt. "Podstawy improwizacji jazzowej"  poprowadzi niezastąpiony Michał Iwanek❗

Pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny - wykładowca harmonii i improwizacji (akordeon). Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie (I stopień) oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (II stopień). 

Studiował fortepian jazzowy u Wojciecha Niedzieli i Łukasza Ojdany. Prowadzi klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalistyki i Wokalistyki Jazzowej w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie. 

Kompozytor, aranżer, instrumentalista i producent muzyczny m.in.: 

- Snów Pejzaże - Anna Michałowska 2017 - aranżacja, produkcja muzyczna, fortepian, instrumenty klawiszowe 

- Przy Tobie - Mariusz Bogdanowicz 2016 - fortepian 

- Taocobajki - 4 edycje bajek dla dzieci - aranżacja, kompozycja, realizacja nagrao, produkcja muzyczna 

- Festiwal Diamenty Lublina w latach 2012-2015 współpraca z Fundacją Solo Życia Mietka Jureckiego - aranżacje płytowe i koncertowe 

- kompozytor muzyki do spektakli teatralnych: Wesele Dawida, Teatr ITP (2013); Moira, Teatr ITP (2014), Historia pewnej gwiazdy, Teatr Przecinek (2003) 

- kompozytor muzyki na Światowe Dni Młodzieży: Widowisko Otwarcia - Spektakl Abraham (Arena Lublin 2016) 

- Moniuszko Project - Współpraca z Biblioteką im. H. Łopacioskiego w Lublinie - Moniuszko we współczesnych, jazzowych i latynoamerykaoskich aranżacjach 

- aranżacje dla Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej - koncert noworoczny Krono 2020 w Żarach na którym wystąpili - Olga Szomaoska, Łukasz Jemiola Janusz Radek, zespół Raz Dwa Trzy oraz dyrygenci Hubert Kowalski i Wojciech Rodek. 

- aranżacje utworów Jana z Lublina na koncert z okazji obchodów 450 rocznicy Unii Lubelskiej (2019) na Zamku w Lublinie. 

- koncerty w ramach rocznicy 450-lecia Unii lubelskiej 

- aranżacje muzyczne dla Kabaretu Starszych Pao i Panów (2019 ) - Centrum Kultury w Lublinie 

- ma na swoim koncie współpracę m.in. z Mietkiem Jureckim, Markiem Radulim, Majką Jeżowską, Piotrem i Wojtkiem Cugowskimi, Squbasem, Dariuszem Tokarzewskim (VOX), Mariuszem Bogdanowiczem, Sebastianem Frankiewiczem, Piotrem Schmidtem, Markiem Dyjakiem i Anthony Tullo (Canada) 

Michał Iwanek to osobowość ciesząca się wielkim uznaniem w środowisku muzycznym. Jego aktywność obejmuje szerokie pole stylistyczne, od muzyki jazzowej po otwarty idiom współczesnej muzyki pop. Jego pogoda ducha i optymistyczne usposobienie nadają osobisty, pozytywny wymiar wszystkim płaszczyznom jego artystycznego działania.

-----------------------

Festiwal jest częścią zadania publicznego finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne