Studenci dla Rzeczypospolitej mają zaszczyt zaprosić wszystkich przyjaciół i sympatyków stowarzyszenia na uroczysty Bal "Vivat Libertatem!" z programem artystycznym, który odbędzie się dnia 28 maja 2022 r. o godzinie 20:00 w salonach Pałacu Prymasowskiego (Hotel Bellotto) przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.
Bal „Vivat Libertatem!” z programem artystycznym ma na celu przypomnienie dawnych tradycji balowych oraz polskiej kultury i sztuki. W programie balu przewidziana jest bowiem część artystyczna w formie koncertu, w trakcie której zaprezentowane zostaną arie operowe Stanisława Moniuszki, utwory klasyczne polskich kompozytorów oraz tańce narodowe i salonowe, królujące niegdyś na salach balowych. Program artystyczny nawiązywać będzie do rozpoczętej 200 lat temu epoki romantyzmu w Polsce. Utwory wykonają dla Państwa studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, zaś w tańcu zaprezentują się tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.
Nawiązując do tradycji, bal rozpocznie wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego oraz polonez. W dalszej części balu zaprosimy Państwa do walca kotylionowego oraz kadryla.
Ideą i wartością, którą chcemy podkreślić podczas balu, jest wolność, którą uważamy za jedną z głównych cech polskości. Nazwa balu ma przypominać odzyskaną przed stu laty niepodległość i wielką radość towarzyszącą Polakom w II RP, a także o tym, jak bardzo powinniśmy dziś cenić obecnie posiadaną wolność, gdyż tak łatwo można ją utracić.
W tym duchu pragniemy wspólnie z Państwem celebrować nasz Jubileusz - dziesięciolecie działalności stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej.
PROGRAM BALU "VIVAT LIBERTATEM!"
▪️ 19:30 - 20:00 – Rejestracja uczestników
▪️ 20:00 - 20:15 – Część oficjalna
▫️ Otwarcie balu
▫️ Odśpiewanie Hymnu Narodowego
▫️ Przedstawienie idei balu, programu części artystycznej, artystów
▪️ 20:15 - 21:00 – Część artystyczna
▫️ Utwory klasyczne polskich kompozytorów
▫️ Arie operowe Stanisława Moniuszki
▫️ Tańce narodowe i salonowe
▪️ 21:00 – 21:10 – Polonez
▪️ 21:10 – 04:00 – Część nieoficjalna
▫️ Walc kotylionowy
▫️ Kadryl
▫️ Muzyka na żywo
▫️ Kolacja bufetowa
Dress code: black tie / stroje balowe /
Obowiązują zapisy poprzez formularz:
https://forms.gle/RtBQba9Zs9V48SLr9
Rejestracja trwa do 22 maja 2022 r.
Bilety:
- młodzież 18-28 lat: 80 zł
- dorośli: 150 zł
Kontakt:
Julia Ciborowska
Koordynator Jubileuszu
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 663 271 935
Bartłomiej Król
tel. 732 980 900
W tym samym dniu odbędzie się również Konferencja “Przeszłość kontra wizja. Polska oczami młodego pokolenia” - link do wydarzenia i zapisów: https://www.facebook.com/events/388608013179954/
Konferencja i Bal stanowią łącznie uroczystość Jubileuszu Dziesięciolecia stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej. Wydarzenia odbędą się dnia 28 maja 2022 r. w godzinach 9:00 - 16:00 (konferencja) oraz 20:00 - 04:00 (bal) w Pałacu Prymasowskim (Hotel Bellotto) przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.
Zapraszamy!
____________________________________
Organizator: Studenci dla Rzeczypospolitej
Partnerzy:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Portal Blogpress.pl
____________________________________
Bal jest częścią zadania publicznego „Nowa dekada – nowe wyzwania. Młode pokolenie dla Polski kulturalnej i odpowiedzialnej ekologicznie” finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
____________________________________
Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej powstało w 2010 roku z inicjatywy Pawła Kurtyki i jest jedną z największych organizacji zrzeszających młodzież akademicką w Polsce. Naszym celem jest krzewienie nowoczesnego patriotyzmu i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy zainteresować młodych ludzi życiem publicznym, rozwijać świadomość polityczną, gospodarczą, historyczną, a także zwiększać świadomość istnienia potrzeby ochrony dziedzictwa kulturowego i dbałości o dobro wspólne, jakim jest Polska. Przez 12 lat działalności organizacja zrealizowała ponad 300 wydarzeń i innych inicjatyw związanych z jednej strony z poznawaniem polskiej historii i kultury, a z drugiej z tematyką współczesną, podejmując kwestie spraw istotnych dla Rzeczypospolitej i jej młodego pokolenia w duchu zrównoważonego rozwoju oraz międzypokoleniowej troski o dobro kraju. Działalność stowarzyszenia została doceniona przez wiele osób publicznych i ekspertów, z którymi podejmowano współpracę przy wielu z prowadzonych inicjatyw, o czym świadczy liczne grono Członków Honorowych, wśród których są m.in. Piotr Gliński, Filip Musiał, Andrzej Nowak, Paweł Soloch oraz Jan Żaryn.