Każdy ma jakąś pasję – naszą jest Polska!

Dołącz do nas!

 

 

Wartości

Ludzie reprezentujący konserwatywne poglądy często nie akceptują obecnej rzeczywistości społeczno-politycznej. Drażni ich płytkość medialnych artykułów, niekompletność analizy sytuacji, brak kompetencji polityków i urzędników oraz ignorancja ich rówieśników i starszych. Nie mogą pogodzić się z atakami na wartości szczególnie im bliskie, a przejawiające się w wyszydzaniu patriotyzmu i religii katolickiej.

Nasze Stowarzyszenie powstało, by umożliwić stworzenie konserwatywnego środowiska studenckiego w polskich ośrodkach akademickich, zrzeszać ludzi myślących w podobny sposób oraz odczuwających „głód wiedzy”, który każe im samodzielnie szukać i weryfikować informacje oraz konfrontować swoje poglądy w debatach.

Integracja

Student, zwłaszcza pierwszego roku, musi funkcjonować w anonimowej masie. Zawierane podczas studiów znajomości są najczęściej krótkotrwałe i ograniczają się do kontaktów na zajęciach. Integracja na większą skalę w dużej grupie jest w zasadzie niemożliwa. Nie obowiązują stałe grupy ćwiczeniowe, więc na zajęciach spotykają się osoby, które akurat właśnie na nie się „zarejestrowały”. Kończąc kolejne etapy studiów, zmieniając kierunki studenci tracą kontakt ze znajomymi.

Czy ma to oznaczać, że podczas studiów nie można spotkać osób, które mogą stać się przyjaciółmi na całe życie oraz które będzie się dobrze znało oraz szanowało za poglądy i spojrzenie na świat?

Aktywność w takich grupach jak nasze Stowarzyszenie to jedna z nielicznych szans na prawdziwą integrację na studiach. W naszym przypadku dodatkowym atutem jest wymiar ogólnopolski – ze znajomymi z innych oddziałów utrzymujemy stały kontakt internetowo-telefoniczny, a lepiej poznajemy się podczas wspólnych wyjazdów. Dodatkowym czynnikiem spajającym są wspólne wartości, które wzmacniają wzajemny szacunek. Wielu z naszych członków po dołączeniu do organizacji odkrywało, że z ludźmi ze Stowarzyszenia łączy ich więcej niż z dotychczasową grupą znajomych.

Kompetencje

Nasi członkowie mogą zaangażować się w pracę oddziałów i ogólnopolskich komisji, nabywać kompetencje w zakresie planowania i organizowania wydarzeń i konferencji, pozyskiwania i gospodarowania środkami finansowymi oraz współpracy z mediami i wykorzystywania właściwie rozumianego PR. Mają szansę budować i poszerzać bazę kontaktów koniecznych na ścieżce zawodowej.

Najcenniejsze doświadczenie zdobywamy podczas pracy z ludźmi. Nasza organizacja jest strukturą z jednej strony hierarchiczną – w jej ramach osoby bardziej aktywne, lepsze merytorycznie mają szansę doskonalić swoje zdolności przywódcze, a z drugiej egalitarną – każdy, jeśli chce, może mieć wpływ na kształt i rozwój Stowarzyszenia.

Oprac. Paweł Kurtyka

Sprawdź nasze dokonania!

 

W Twoim mieście nie ma jeszcze naszego oddziału? Napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zostań jego założycielem!

 

Następnie należy umówić się na rozmowę osobiście za pomocą kontaktu mailowego:

 

  • Oddział GdańskTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Daria Wójcik (prezes oddziału)

  • Oddział KrakówTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adrian Bochenek (prezes oddziału)

  • Oddział ŁódźTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Maria Sawościan (prezes oddziału)

  • Oddział PoznańTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jan Kostrzewski (prezes oddziału) 

  • Oddział RzeszówTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Miłosz Bochórz (prezes oddziału) 

  • Oddział ToruńTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agata Mieczkowska (prezes oddziału)

  • Oddział WarszawaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kamil Jakubowski (prezes oddziału)

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne