Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

W dniach 23-26. listopada 2023 roku wolontariusze Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej wraz z koordynatorem wzięli udział w wizycie studyjnej w Budapeszcie.

Podczas wizyty studyjnej grupa wzięła udział w debacie o polityce historycznej na Uniwersytecie Służby Publicznej im. Ludovika z udziałem Ambasadora RP, dyrektor Instytutu Polskiego, szefa polskiego i węgierskiego IPN. Omówiono wówczas różnice w polityce historycznej, zaangażowanie środowisk obywatelskich i młodzieżowych w dekomunizację przestrzeni publicznej w Polsce i na Węgrzech.

Grupa uczestniczyła w spotkaniu w Instytucie Polskim w Budapeszcie z Panią Dyrektor Dominiką Teske. Poświęcone było działalności Instytutu na rzecz promocji polskiej historii i kultury. Uczestnicy spotkania rozmawiali przede wszystkim o formach działalności 3. sektora na Węgrzech, a także o sposobach organizacji współpracy z wolontariuszami. Przyszła współpraca Stowarzyszenia z Instytutem zapowiada się obiecująco - Instytut zaoferował salę kinowo-konferencyjną oraz tłumacza, gdyby Stowarzyszenie planowało w przyszłości zorganizować akcje wspólnie z węgierskimi organizacjami pozarządowymi.

Wolontariusze spotkali się także w Ambasadzie RP z ambasadorem Sebastianem Kęćkiem. Podczas spotkania wolontariusze mogli zapoznać się z kulisami pracy dyplomaty oraz funkcjonowania polskich placówek dyplomatycznych. W ramach spotkania, Ambasador zgłębił sytuację wewnętrzną Węgier, w tym liczne wyzwania z jakimi mierzy się ten kraj. Co istotne, ambasador przekazał wolontariuszom praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania zespołem w instytucjach oraz organizacji wydarzeń publicznych.'

 

 

 

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne