Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /modules/mod_menu/helper.php on line 97

Miniony rok był czasem szczególnym w Stowarzyszeniu. Odbyły się wybory, podczas których zadecydowaliście, że chcecie mnie widzieć na stanowisku prezesa. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie. Jako że jesteśmy w klimacie świątecznym, ale i różnego rodzaju podsumowań minionego roku chciałbym dokonać takiego krótkiego podsumowania naszych działań w 2016 roku.

Przede wszystkim chciałbym Ci podziękować. Skoro czytasz te słowa jest to dowód, że interesują Cię sprawy naszej organizacji. Albo po prostu chcesz się pośmiać z wywodów prezesa. Nieważne w sumie. Cieszę się, że dalej jesteś z nami. Miniony rok to przede wszystkim problemy kadrowe. Po niespełna pół roku nowej kadencji szeregi ZG opuściło dwóch wiceprezesów. Mimo to myślę, że udało nam się wyjść z tego ciężkiego czasu. Na oba stanowiska wice zostały wybrane osoby, które niewątpliwie będą godnie reprezentować Stowarzyszenie. Dziękuję już teraz Monika i Iza za zaangażowanie.

Skoro jesteśmy przy Izie, to chciałbym jej jeszcze raz podziękować za zorganizowanie Forum Wspólnie dla Przyszłości. Podczas wydarzenia udało mi się porozmawiać z każdym naszym przedstawicielem. Po tych rozmowach stwierdzam, że mamy w naszych szeregach bardzo wartościowe osoby, które naprawdę mogą zdziałać cuda. Kolejną okazją do spotkania się było nadzwyczajne walne. Dziękuję wszystkim, którzy na nie przybyli.

Podczas tego roku udało się dokonać kilka ważnych zmian w działaniu naszego stowarzyszenia. Po pierwsze powołano funkcję rzecznika prasowego. W marcowych wyborach został na nią wybrany Dawid Helsner, jednak z różnych przyczyn zrezygnował z tej funkcji. Na jego miejsce został wybrany Filip Wielanier, którego zaangażowanie niewątpliwie trzeba odnotować. Oczywiście w szeregach prezydium jest nieoceniona Marlena Bodo, jako skarbnik oraz znany z niebanalnych stylówek sekretarz Maciej Jan Gil.

Będąc przy temacie ZG nie sposób nie wspomnieć o Waszych szefach, czyli prezesach oddziałów. To jednym z nich, jako władzami Stowarzyszenia masz stale do czynienia. I tak mamy Wojtka z Krakowa, Izę z Warszawy, Piotrka z Łodzi, Grześka z Opola, Martę z Torunia, Artura z Rzeszowa, Adama z Poznania, Marka z Katowic, Kubę z Wrocławia, I dwie Marysie z Lublina i Szczecina. W minionym roku udało nam się odbudować oddział katowicki, dzięki staraniom Błażeja, za co bardzo dziękuję. Trzy ostatnie oddziały wymienione przeze mnie czekają na "wskrzeszenie z martwych".

Oprócz WDP podczas mojej kadencji odbywało się jeszcze jedno wydarzenie niewątpliwie zasługujące na uznanie. Chodzi mi oczywiście o Festiwal Patriotyczny, który miał miejsce na początku sierpnia w Rzeszowie. Impreza jak najbardziej udana, która przetarła nowe szlaki dla naszej organizacji. Nie może też zabraknąć choć krótkiej informacji o Poznaniu, który godnie nas reprezentował podczas 1050. rocznicy Chrztu Polski. O zorganizowaniu Łodzi, Warszawy i Krakowa nie muszę mówić, bo to jest jasne :)


Ten rok to także dość intensywne partycypowanie w konsultacjach odbywających się w wielu organach administracji rządowej. Przede wszystkim są to grupy eksperckie ds. społeczeństwa obywatelskiego przy KPRM oraz konsultacje w ramach reformy szkolnictwa wyższego. Uczestnictwo w tych konsultacjach to szansa dla naszego stowarzyszenia, aby poszerzyć wiedzę z danych tematów oraz mieć wkład w reformy naszego państwa.

Skoro jestem przy poszerzaniu wiedzy, to oczywiście muszę wspomnieć o projekcie zakładający właśnie ów rozwój. "Raport o stanie państwa" to projekt, który zakłada stworzenie kilku grup zadaniowych zajmujących się danym tematem (gospodarka, historia, edukacja itd). Poprzez tworzenie różnego rodzaju raportów, analiz oraz konferencji uczestnicy danych grup mają poszerzać swoją wiedzę z danej dziedziny.

Na koniec chciałbym wspomnieć o jeszcze jednej sprawie, która jest niezbędna do funkcjonowania naszej organizacji. Bez środków finansowych nasze działania są o wiele mniejsze, a to powoduje niewielką siłę oddziaływania na sferę społeczną. Dlatego chciałbym Cię zachęcić, abyś będąc na święta u rodziny dał/a znać o możliwości wsparcia nas za pośrednictwem portalu Patronite lub datków, do których polecenia są poniżej.

Miało być krótko a wyszło, jak zawsze. Niemniej bardzo Ci dziękuję za cały ten rok. Za Twój wkład w działanie dla naszej Ojczyzny. I w następnym roku proszę o więcej!
Nie mam wątpliwości, że z taką ekipą następny rok będzie mlekiem i miodem płynący.

Chciałbym również, abyś w naszej organizacji znalazł nie tylko zrozumienie w kwestiach politycznych, czy ideologicznych, ale także przyjaźnie na całe życie, które sprawią, że będziesz postrzegać stowarzyszenie jako jedną wielką rodzinę, która działa dla realizacji wizji Rzeczypospolitej naszych marzeń.

 

Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej
Kraków, ul.Batorego 25/834/909
www.studencidlarp.pl

Adres korespondecyjny oddziału warszawskiego:
Fundacja im. Janusza Kurtyki
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
ul. Rakowiecka 37
02-251 Warszawa
z dopiskiem"do Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczypospolitej"

Wszelkie prawa zastrzeżone © Studenci dla Rzeczypospolitej 2016
projekt Jan Metrycki, wykonanie Studio graficzne